Top
  >  WYCIECZKI Z PAULINĄ   >  Okolice

Wiem, że Dubrownik ze swoją popularnością, może być latem męczący. Jeśli masz w planach dzień wycieczkowy, pozwól, że odkryję dla Ciebie uroki okolic Dubrownika. Południe Dalmacji jest pełne zapachów, smaków i równie niesamowitych opowieści, które warto poznać. Bądź podróżnikiem i sięgnij po więcej niż to, co zapisane jest w przewodnikach.

KONAVLE – na wschód od Dubrownika

To wyprawa dla miłośników przyrody, pięknych krajobrazów, dawnych tradycji. Naszym celem jest odkrycie Konavli – tzw. Dubrownickiej Toskanii. Jest to najbardziej południowy region Chorwacji, graniczący z Czarnogórą od wschodu i Bosnią i Hercegovina od Północy. Zanim jednak zapuścimy się w Konavolskie wsie, odkryjemy po drodze wciąż żyjący tragiczny pomnik ostatniej wojny – Zatokę Wymarłych Hoteli w Zupie Dubrownickiej.

Ale czym dalej na południe, obiecuję będzie już zupełnie sielankowo. Zaproszę Was do 400-letnich młynów, które zaprezentuje Wam Konavljanin z krwi i kości – Ivo. Zajedziemy na przekąskę do malowniczej miejscowości Cavtat i zahaczymy o jedną z wybranych przez Was atrakcji: niesamowitą twierdzę Sokol Grad lub zabiorę Was na ukrytą w urwisku plażę –  Pašjaće.

/sprawdź dostępność; wyślij zapytanie; poproś o ofertę; skontaktuj się ze mną/

miejsca: (Zatoka wymarłych hoteli, Župa Dubrownicka, Konavle, Pašjaća, Ljuta, Sokol Grad, Cavtat)
Miejsce spotkanie: odbiór autem z hotelu/apartamentu

Czas trwania: 6 godz.
cena: w zależności od liczby osób /skontaktuj się ze mną; wyślij zapytanie/


STON – PÓŁWYSEP PELJEŠAC – na zachód od Dubrownika

Pelješac, rozsławiona przez znakomitego bałkanistę Roberta Makłowicza, kraina wina, małż i cudownych plaż. Czyli kwintesencja Dalmacji. Małż, czy małża??? Otóż w polskiej gramatyce to Pan Małż, ale w Morzu Adriatyckim to nie ma znaczenia. To po prostu dwa w jednym, czyli samowystarczalne obojnaczki . Chcecie dowiedzieć się więcej? Jak smakują? Jak się je hoduje? Zabiorę Was w podróż smaków i zapachów, ale też niebywałej historii „białego złota”, czyli soli. Do dziś jest ono strzeżone przez najdłuższe, zachowane w Europie fortyfikacje – mury Stońskie. 
A w drodze powrotnej, jeśli będziecie mieli jeszcze siłę i ochotę zajrzymy do najpiękniejszego ogrodu w tym regionie – słynnego Arboretum. Było to miejsce dawnych spotkań dubrownickiej arystokracji, intelektualistów i bohemy. Dziś znane też jako ogrody Królewskiej Przystani z kultowego serialu Gra o Tron.

Zapraszam do wspólnego odkrywania Południowej Dalmacji!

/sprawdź dostępność; wyślij zapytanie; poproś o ofertę; skontaktuj się ze mną/

miejsca: (Ston – mury, farmy małż i ostryg, Pelješac – winnice, (opcjonalnie: Arboretum – Trsteno)
Miejsce spotkanie: odbiór autem z hotelu/apartamentu

Czas trwania: 7 godz. (z Arboretum 8 godzin)

cena: w zależności od liczby osób /skontaktuj się ze mną; wyślij zapytanie/
SKONTAKTUJ SIĘ Z MNĄ I WYŚLIJ ZAPYTANIE: